Sultanbeyli Korsan Taksi ve Ucuz Taksi

Sultanbeyli Korsan Taksi ve Ucuz Taksi

Korsan taksi, bir aracın durak bağımlılığı olmadan ve standart taksi ücretlerinden daha düşük sayılara meydana getirilen hizmete verilen isimdir. Günümüzde, İstanbul'da 25 bin civarı, İzmir'de ise 6 bin civarı korsan taksi olduğu tahmin edilmektedir. 


Korsan taksi ve korsan taksiciler, ticari taksinin daha ucuz bir alternatifi olarak görülüyor. Bununla birlikte korsan taksicilik bir suçtur. Korsan taksici ve bunları kullanan yolcu tespit edilmiş olduğu takdirde cezalandırılır. 1 Ocak 2022’den itibaren 9.125₺ yönetimsel para cezası uygulanmaya başlamıştır. Ayrıca araçlar trafikten 60 gün süreyle men edilmektedir. Korsan taksiyi yeğleyen yolculara ise 607₺ idari para cezası kesilmektedir. 


Korsan taksi, insanları ticari taksi fiyatlarının yaklaşık yarı fiyatına taşıma alternatifi sunarak cezbetmektedir. Sosyal medyada, kendi siteleri üzerinden ve online reklam vererek tanıtımlarını yapmaktadırlar. Aşağıda bir korsan taksi sitesinden alınan makale alıntılanmışır: "Sultanbeyli  Korsan Taksi Çağır olarak etkinlik göstermekteyiz. Ekibimiz seçkin ve tecrübeli kişilerden oluşup, araçlarımız fazlaca muhtelif ve her ihtiyaca hitap edecek modellerden oluşmaktadır. Siz değerli müşterilerimizin 24 saat rahatlık ve güven içerisinde kent içi ve kent dışı ulaşımlarında ucuz taksi hizmeti vermekteyiz, Sultanbeyli  Taksi Çağır Olarak misafirperverliği ve kalitesiyle hizmetinizdeyiz. Sultanbeyli  korsan taksi ile ucuz ve konforlu yolculuğun keyfini sürmeniz için size hizmet vermeye devam ediyoruz. 


7/24 Taksi Hizmeti.
Günün her saati ulaşabileceğiniz yaygın bir hizmet ağımız vardır.
Güvenilir Hizmet.
Ekibimiz deneyimli sürücü ve klimalı araçlardan doğar, itimat taşırız.
Geniş Hizmet Ağı.
Şehiriçi, şehirdışı, havaalanı taşımacılığı, evcil hayvan taşımacılığı, kargo ve paket taşımacılığı ve personel taşımacılığı dahil oldukça alanda yanınızdayız.
Duyarlı Ekip.
Şehit aileleri için ücretsiz nakliyat hizmeti vermekteyiz.


Ayrıca Korsan taksiler, taşıdıkları yolculara esasında birbirlerini tanıyormuş izlenimi kurmak için yolculuk öncesi bilgi alışverişinde bulunurlar. Kontrollerde yolcu değil de tanıdık taşıdıkları izlenimi vermek asıl amaçtır. 


Sultanbeyli 'ta korsan taksi, kent görece küçük olduğundan fazlaca azdır. Bundan dolayı Sultanbeyli  Korsan Taksi denilince nispeten uygun bir noktadadır. Yine de Sultanbeyli 'ın belli başlı mahallelerinde esnaflarla, komşularla kurulan içtenlik üzerinden korsan taksi yapılmaktadır. Bunun dışında eğlence kulüpleri mensupları da korsan taksi ile taşınmaktadır. Korsan Taksi Sultanbeyli , Sultanbeyli  Ucuz Taksi şeklinde sloganlarla faaliyetlerine etmektedirler.

WHATSAPP
TAKSİ İSTE